Як правильно вибрати тепловий насос: корисні поради

26 апреля 2023
161
# Строительство и ремонт

Ці агрегати можуть бути використані для опалення (системи джерело-повітря) чи опалення + гарячого водопостачання (джерело-вода). Деякі моделі можуть реверсувати роботу й працювати на холод, тобто кондиціонувати кімнати влітку. Який тепловий насос для вас кращий можна зрозуміти, проаналізувавши своє житло.

#

Наша Україна — це сучасна держава, що швидко розвивається навіть на тлі жахливих подій. Це стосується усіх аспектів життя, тож в останні роки все більше людей змінюють старе опалення на більш інноваційні, економічні та екологічні системи. Один з найпопулярніших варіантів — це створення теплового насоса. В цій статті компанія Дбай розповідає, як вибрати тепловий насос, котрий ідеально відповість потребам та можливостям будинку. Далі ми дамо корисні поради, які допоможуть вам зробити правильний вибір.

Види теплових насосів

Ці агрегати можуть бути використані для опалення (системи джерело-повітря) чи опалення + гарячого водопостачання (джерело-вода). Деякі моделі можуть реверсувати роботу й працювати на холод, тобто кондиціонувати кімнати влітку. Який тепловий насос для вас кращий можна зрозуміти, проаналізувавши своє житло.

Аеротермальні (повітряні) теплові насоси використовують тепло повітря, як джерело енергії. Дешеві моделі гарно працюють, якщо на вулиці не менше ніж 0 — -5°C, тож поширені в тепліших широтах. В Україні рекомендують встановлювати низькотемпературні теплонасоси — вони «качають» тепло навіть при 20-градусному морозі. Цей тип насосів є одним з найпопулярніших, бо доступний для встановлення навіть у квартирах.

Геотермальні (ґрунтові) насоси використовують у якості джерела землю, що не ніколи не промерзає на глибині 2-3 метри. Цей тип насосів має найвищу ефективність та стабільність, але вимагає значних інвестицій в закупку обладнання та монтаж. Знадобиться бурити свердловини по 20-200 метрів завглибшки чи підіймати площу землі з розрахунку 2 – 3 кв.м на 1 кв.м опалювальної площі.

Водні теплові насоси використовують тепло води, тобто таке рішення буде слушним для тих, у кого в доступі є водойма чи свердловина. Іноді люди використовують бак зі стічними водами, як джерело тепла — це теж гарний варіант. 

З яких етапів складається процес підбору теплового насоса

1. Попередній аналіз: дослідження унікальних особливостей та характеристик будинку/ділянки, а також потреб власників об’єкта;

2. Вибір оптимального джерела тепла та найбільш слушного типу теплонасоса на основі вихідних даних;

3. Розрахунки потреб в теплі й визначення мінімальної потужності опалення;

4. Вибір надійного та відомого виробника обладнання з автоматикою, відповідними гарантіями та сертифікатами якості;

5. Визначення конкретної моделі, оптимальної комплектації та додаткових елементів, які можуть забезпечити більш ефективну роботу теплового насоса.

6. Замовлення обладнання та його доставка до місця монтажу.

В ідеалі делегувати складання проєкту (зокрема підбір обладнання) кліматичній компанії, яка допоможе з усіма процесами — від створення концепції до приймання готового опалення в експлуатацію. Також вам знадобиться періодичне обслуговування та технічна підтримка: забезпечення регулярних перевірок та вчасна заміна складників теплового насоса допоможе безпроблемно користуватися агрегатом 20-30 років.

Чому грамотний вибір теплового насоса — це важливо?

Це не просто важливо. Напевне, вибір правильної системи — це найголовніше, що потрібно зробити в процесі створення проєкту теплонасоса для свого житла. Ваш вибір визначить ефективність та економічність опалення на довгий період часу. Наприклад, якщо обрати неправильну модель, то теплопостачання може бути недостатньо потужним для вашого будинку чи, навпаки, забезпечувати зайву продуктивність. Обидва варіанти призведуть до переплат за енергоспоживання, нестабільної роботи системи або недостатнього комфорту в приміщенні. 

Основи розрахунку теплових насосів

Основою для розрахунків будуть характеристики наявних на ринці теплонасосів й такі вихідні дані, як:

- Температурні умови та інші нюанси клімату в регіоні. Найважливіше — середньорічна температура повітря та ґрунту, що особливо впливає на ефективність роботи всієї системи опалення.

- Теплові потреби будівлі. Розрахунки теплових витрат через щілини в конструкції, вентиляцію, вікна та теплоприпливу від техніки, людей, інших кліматичних систем.

- Площа будівлі, об’єм та розташування кімнат та кількість мешканців;

- Вид теплоносія. У випадку з теплонасосами, це можуть бути вода, повітря або антифриз.

То який тепловий насос вибрати?

У процесі проєктування ви знайдете необхідну потужність, комплектацію та тип теплового насоса залежно від площі приміщення, типу опалення та інших факторів. Тепер не так складно, враховуючи характеристики агрегатів, зрозуміти який тепловий насос кращий у вашому випадку. Але, крім цього, для вас буде важливо обрати надійний та розповсюджений в Україні бренд та гарного постачальника, який продасть вам ліцензійне обладнання з гарантією виробника. Обов'язково зверніться до фахівців, якщо у вас виникнуть будь-які сумніви або питання щодо підбору теплового насоса.

Комментарии

 
comments powered by HyperComments
Ваш комментарий будет первым

СТАТЬИ В РУБРИКЕ “Строительство и ремонт”

ВСЕ СТАТЬИ
Спецпредложения